SMS-po-rozmowie

SMS po rozmowie
Wysyłaj automatycznie SMSy po rozmowie

Przetestuj E-centralę telefoniczną przez 14 dni.
Skorzystaj ze zniżek: 10% lub 15%.

Sprawdź jak zrealizować testy. Odbierz Kod Promocyjny.

SMS po rozmowie – co to jest?

Funkcja „SMS po rozmowie” pozwala na automatyczną wysyłkę SMSów na polski lub zagraniczny numer komórkowy, bezpośrednio po zakończonej rozmowie lub w z góry określonym przedziale czasowym od jej zakończenia.

Co więcej SMS możesz też wysłać jeśli planowana rozmowa nie doszła do skutku.

W treści SMSa możesz podać np. informację o godzinach funkcjonowania Twojej firmy czy też propozycję promocji albo po prostu podziękować w nim za rozmowę itp.

Jak korzystać?

Aby skorzystać z tej funkcji wejdź na panel Klienta, z górnego menu wybierz „TeleCube PRO” a następnie „SMS po Rozmowie”.

SMS po rozmowie TeleCube

Realizacja wysyłki następuje według ustalonej przez Ciebie regułki, którą ustawisz wchodząc do odpowiedniej sekcji, przy użyciu butonika „Utwórz nową regułkę”.

Regułka obejmuje m.in. termin wysyłki; numery z których dzwoniłeś do Klienta lub na które Klient dzwonił do Ciebie; czas trwania danego połączenia; czy też jego status (odebrane, zajęte, brak odpowiedzi).

Gdy już ustalisz jakie kryteria muszą być spełnione żeby SMS został wysłany, należy jeszcze dookreślić szczegóły samej wysyłki (termin i treść):

 • podać pole nadawcy (numer losowy, numer komórkowy zakupiony w TeleCube, własna nazwa),
 • ustalić treść SMSa (możesz ją wpisać lub skopiować z wcześniej przygotowanego szablonu),
 • dookreślić czy SMS ma zostać wysłany od razu, czy może dopiero po kilku czy kilkunastu minutach po realizacji połączenia,
 • ustalić odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi wysyłkami SMSa, na ten sam numer (w celu uniknięcia zbyt częstego wysyłania SMSów).

No i gotowe!

Jeśli połączenie spełni warunki reguły, zostanie na numer dzwoniącego wysłany SMS albo zaplanowana wysyłka będzie oczekiwać na realizację. W tym drugim przypadku, jeśli chcesz sprawdzić kiedy i do kogo ma zostać wysłany SMS, kliknij na „Wiadomości Oczekujące na Wysłanie”, a następnie zobacz jakie wiadomości czekają w kolejce, używając do tego wybranych filtrów.

Wiadomości w kolejce, SMS po rozmowie TeleCube

Ile kosztuje SMS po rozmowie?

SMS po rozmowie i Ankieta SMS tworzą w TeleCube usługę o nazwie SMS Pro.

Korzystanie z funkcji, jaką jest SMS po rozmowie, w pakietach Premium oraz Elite, jest bezpłatne, jednak każda wysłana wiadomość SMSjest rozliczana zgodnie z cennikiem TeleCube.

W przypadku pozostałych innych pakietów Wirtualnej Centrali, korzystanie z funkcji SMS po rozmowie wraz z usługą Ankieta SMS, jest dodatkowo płatne i wynosi 19 zł netto/miesięcznie. Jednorazowa opłata aktywacyjna usługi SMS Pro wynosi 19 zł netto.

Koszt wysłania SMSa za pomocą SMS po rozmowie, to: 9 groszy netto (za polski SMS Standard) lub 16 groszy netto (za polski SMS Premium) lub 35 groszy netto (za SMS wysłany na zagraniczny numer).

Jeśli masz podpisaną umowę okresową (postpaid) na pakiet Mini lub jakikolwiek pakiet E-centrali możesz skorzystać z miesięcznej puli bezpłatnych SMSów. Ilość SMSów zależy od danego pakietu. Przykładowo: W pakiecie Biznes możesz wykorzystać do 222 SMSów / mc (podana liczba dotyczy SMSów w cenie 9 gr netto / 1 SMS).

Personalizacja treści SMSa

Jeśli wysyłasz dużą liczbę SMSów do konkretnych osób czy firm, i chcesz aby każdy z SMSów był spersonalizowany, oferujemy możliwość zautomatyzowania tej kwestii.
Wystarczy, że przygotujesz plik w postaci CSV i zawrzesz w nim te dane, które mają stanowić zmienne w wysyłanych wiadomościach. Następnie zaimportujesz go w Panelu Klienta, i wpiszesz treść SMSa, z odpowiednim oznaczeniem miejsc, w których mają występować zmienne i będziesz już mógł zrealizować wysyłkę.
Możesz różnicować/indywidualizować każdy SMS m.in. w kwestii:

 • imienia i/lub nazwiska np. na powitanie „Witaj Janie„,
 • informacji o przyznanych rabatach, „skorzystaj z rabatu 15%„,
 • wiadomości o konkretnym upominku, promocji „gratulujemy 1 miejsca w naszym konkursie, odbierz nagrode tj. aparat fotograficzny„.

Opcja personalizowania wiadomości SMS, jest bezpłatna. Ponosisz jedynie koszty samej wysyłki SMSa.

Jak wysłać spersonalizowaną wiadomość?

 • Przygotuj plik CSV, w którym zawrzesz zmienne. W pliku zastosuj kodowanie UTF-8. Pamiętaj aby w pierwszej kolumnie umieścić numer telefonu odbiorcy. Pola/dane w pliku CSV oddziel przecinkiem lub średnikiem.
 • Wejdź w zakładkę na panelu Klienta TeleCube „Bramka SMS” > „Wyślij SMS”.
 • Kliknij w „Numery z pliku” > „Wybierz plik” i pobierz ww. plik CSV.
 • Zaznacz pole przy „Spersonalizuj wiadomość SMS”.
 • Przy „Pola oddzielone są znakiem:” wpisz odpowiedni znak, którego użyłeś w Twoim pliku CSV, do oddzielenia danych.
 • W polu przy „Treść” wpisz treść wiadomości SMS. Wstaw wartości [%1%], [%2%], [%3%], itd., które są odpowiednikiem kolumn drugiej, trzeciej, czwartej, itd. w Twoim pliku CSV. Numery telefonów są traktowane niejako wartości „0”, stąd dane z drugiej kolumny oznaczamy [%1%], a nie jako [%2%].
  Przykład: W 2 kolumnie w Twoim pliku CSV, są podane imiona np. Dawid, Piotr, a w 4 kolumnie np. rodzaje nagród: deskorolka, pralka. Gdy w ww. polu wpiszesz „Witaj [%1%], nagrodą którą wygrałeś w naszym konkursie jest: [%3%]” to wiadomość SMS będzie miała następującą treść „Witaj Dawid, nagrodą którą wygrałeś w naszym konkursie jest: deskorolka”, a kolejna „Witaj Piotr, nagrodą którą wygrałeś w naszym konkursie jest: pralka”.
 • Kliknij w przycisk „Wyślij wiadomość SMS”, zweryfikuj prawidłowość wysyłki, dokonaj ostatecznej akceptacji i prześlij SMSy.
 • Warto wiedzieć. W wersji testowej oferujemy możliwość odmiany imion w formie wołacza (np. Tomasz/Tomaszu, Dawid/Dawidzie). Pola które mają zostać odmienione w wołaczu należy oznaczyć (wpisując wiadomość w polu „treść”) np. [%1.PL%], gdzie liczba reprezentuje kolumnę w pliku, a .PL oznacza żądanie konwersji na wartość wołacz.